18198486_10154404234282611_8576707447484745370_n
11. maj
KULTURA · knjige

11. Beogradski festival poezije i knjige ‘“Trgni se! Poezija!“ biće održan u Beogradu, Čačku i Pančevu, pod sloganom ,“Izvan svakog zla“ (Vladislav Petković Dis), u organizaciji Trećeg Trga i Biblioteke grada Beograda.

Na ovogodišnjem festivalu u preko 25 programa, učestvovaće više od 60 pesnika, prevodilaca, kritičara i umetnika iz 14 evropskih zemalja, a omaž ovogodišnjeg festivala posvećen je Vladislavu Petkoviću Disu, povodom stogodišnjice od pesnikove smrti.

Pokrovitelji festivala su: Sekretarijat za kulturu grada Beograda i Ministrastvo kulture i informisanja Republike Srbije, a generalni sponzor: Erste Bank.

U nastavku pogledajte program.

do
Bilioteka grada Beograda, Knez Mihailova 56 i druge lokacije
Treći Trg
Događaj na Facebooku

PROGRAM

četvrtak, 11.maj

13h – POEZIJA ZA SREDNJOŠKOLCE:
Jorgos Hristodulidis, Goran Čolakhodžić, Arvis Viguls – Filološka gimnazija
Malgožata Lebda, Biserka Rajčić – XIII Beogradska gimnazija
18h – IZVAN SVAKOG ZLA – Otvaranje festivala: OMAŽ pesniku Vladislavu Petkovuću Disu (1880-1917): O pesniku govori Tomislav Marinković; predstavljanje učesnika festivala
19h – METONIMIJE – otvaranje festivalske izložbe: Maša Đuričić, Maja Ćuk, Sonja Žugić, Dragana Nikolić, Marija Gužvica, Romana Bošković, Jelena Jovčić, Aleksandra Zdravković, Snežana Krejić, Biljana Popović, Maja Jovanović, Tijana Titin, Maša Milenković, Maja Jovanović, Aleksandra Petković (TKV) i Dina Radoman.
20h – ČITANJE POEZIJE: Tomislav Marinković, Jorgos Hristodulidis Andrea Gril, Šarlot Van den Brok, Aurelija Lasak, Đozep Pedrals, Goran Stamenić
Biblioteka grada Beograda, Rimska dvorana, Knez Mihailova 56

petak, 12. maj

12h – RAZGOVORI S PESNICIMA/PREVODIOCIMA:
12h – Poezija sa Kipra: Jorgos Hristodulidis, Aleksandra Milanović, Saša Đorđević, Sanja Milić
13h – Poljska poezija: Malgožata Lebda (Jezik zemlje), Biserka Rajčić, Tamara Krstić
Moderatori Milena Đorđijević i Dejan Matić
Narodna biblioteka Srbije, Atrijum, Skerlićeva 1 (ulaz sa Svetosavkog platoa)
13h – POEZIJA ZA SREDNJOŠKOLCE: Andrea Gril, Srđan Gagić, Đozep Pedrals – Filološka gimnazija
12-18h – POEZIJA ZA STUDENTE: Aurelija Lasak, Jolanda Kastanjo, Nika Pfajfer, Đozep Pedrals – Filološki fakultet
16h – RAZGOVORI S PESNICIMA/PREVODIOCIMA:
16hNew Voices of Poetry: Arvis Viguls, Aurelija Lasak, Šarlot Van den Brok, Milan Dobričić
17h – Austrijska poezija: Andrea Gril, Nika Pfajfer, Sonja Harter, Đorđe Trišović – uvodna reč: Johanes Irčik, direktor Austrijskog kulturnog foruma u Beogradu
Moderatori Srđan Gagić i Dejan Matić
Biblioteka grada Beograda, Rimska dvorana, Knez Mihailova 56
19h – POEZIJA&FILM: Potop – režija Jelena Jovčić
20h – ČITANJE POEZIJE: Sonja Harter, Malgožata Lebda, Robert Simonišek, Daniel Kovač, Patrik Kovalski, Đozep Pedrals
Galerija Polet, Cetinjska 15

subota, 13. maj

12h – POEZIJA I VINO: poseta vinariji Radovanović i čitanje poezije – Krnjevo, Podrum Radovanović
19:30h – MLADI DIS: Ognjen Obradović (Oticanja), Petar Matović
20h – TRGNI SE! POEZIJA! – čitanje poezije: Tomislav Marinković, Ružica Cvetković Pfajfer, Arvis Viguls, Jolanda Kastanjo, Jorgos Hristodulidis, Aurelija Lasak, Robert Simonišek, Nika Pfajfer, Sonja Harter, Srđan Gagić, Goran Čolakhodžić, Malgožata Lebda, Goran Stamenić, Patrik Kovalski, Šarlot Van den Brok, Milan Dobričić…
Kafe Montana, Cara Dušana bb, Čačak
19:30h – IZVAN SVAKOG ZLA – čitanje poezije: Nikolina Andova, Andrea Grill, Ivan Šopov, Milena Ilić, Čarna Popović, Milka Popović, Slobodan Nikolić i Jasmina Topić
Gradska biblioteka Pančevo

nedelja, 14. maj

12-18h – POEZIJA&SPORT– basket&fudbalAda Ciganlija
20h – ČITANJE POEZIJE: Nika Pfeifer, Ružica Cvetković Pfajfer, Arvis Viguls, Goran Čolakhodžić, Yolanda Castano, Ivan Šopov, Nikolina Andova Šopova, Srđan Gagić
21:30h – POEZIJA&MUZIKA: Nebograd Jam: novi kompozitori nova lirika: Ana Miković, Stefan Kostadinović, Slobodan Ivanović, Nikola Andrejić, Marija Družijanić, Marko Luković, Matija Anđelković.
KC Grad, Braće Krsmanović 4

ponedeljak, 15. maj

12h – RAZGOVORI S PESNICIMA/PREVODIOCIMA:
12hTreći Trg: Srđan Gagić, Goran Stamenić, Stevan Tatalović, Patrik Kovalski, Ružica Cvetković Pfajfer, Tamara Krstić, Milomir Gavrilović
13h – Poezija regiona: Robert Simonišek, Goran Čolakhodžić, Nikolina Andova, Ivan Šopov, Milena Ilić, Tamara Krstić
Moderatori Milena Đorđijević i Dejan Matić
Narodna biblioteka Srbije, Atrijum, Skerlićeva 1 (ulaz sa Svetosavkog platoa)
16h – RAZGOVORI S PESNICIMA/PREVODIOCIMA:
16h – Disovo proleće: Tomislav Marinković, Ognjen Obradović, Maša Seničić, Bojan Marković, Jana Aleksić, Tamara Krstić
17h – Španska poezija: Jolanda Kastanjo, Biljana Isailović, Tamara Krstić
Moderatori Srđan Gagić i Dejan Matić
Biblioteka grada Beograda, Rimska dvorana, Knez Mihailova 56
19h – JEDENJE POEZIJE (zatvaranje festival) – izložba i degustacija jela inspirisanih poezijom
20h –IZVAN SVAKOG ZLA: Tomislav Marinković, Andrea Gril, Aurelija Lasak, Sonja Harter, Malgožata Lebda, Goran Čolakhodžić, Jolanda Kastanjo, Nikolina Andova, Arvis Viguls, Robert Simonišek, Ružica Cvetković Pfajfer, Ivan Šopov, Srđan Gagić, Patrik Kovalski, Stevan Tatalović, Goran Stamenić, Milan Dobričić, Maša Seničić, Viktor Radonjić, Milica Milosavljević, Daniel Kovač , Marija Dragnić, Natalija Jovanović, Ognjen Obradović, Slobodan Ivanović, Anja Marković, Bojan Marković, Jana Aleksić, Jasmina Topić, Gordana Smuđa, Dajana Vasojević… …
22h – PROGLAŠENJE POBEDINKA NAGRADNOG KONKURSA ZA POEZIJU TREĆEG TRGA I BEOGRADSKOG FESTIVALA POEZIJE I KNJIGE
KC Grad, Braće Krsmanović 4

coverdonkihot 25. april 2017. Roboti čitaju „Don Kihota“ na svim jezicima sveta Pozivnica-maraton2 22. april 2017. „Beogradski čitač“ – Drugi književni maraton semper-idem-pozivnica 16. mart 2017. Promocija knjige „Semper idem“ Đorđa Lebovića image002 9. mart 2017. „Gospodin mangup“ – Prva umetnička biografija o Draganu Nikoliću · · · · · · · · · ·